Artvin Havadis

Artvin’de baraj havzaları ağaçlandırılıyor

ARTVİN’ DE ÇORUH NEHRİ ÜZERİNDE YAPILAN VE ÜLKE EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYAN MURATLI, BORÇKA, DERİNER VE ARTVİN BARAJININ HAVZASI AĞAÇLANDIRILIYOR.

Artvin’de baraj havzaları ağaçlandırılıyor
205 views
23 Aralık 2020 - 9:40

Artvin’de Çoruh nehri üzerinde yapılan ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Muratlı, Borçka, Deriner ve Artvin barajlarının havzası ağaçlandırılıyor.

Artvin’de bulunan Çoruh Havzası Projesi kapsamında DSİ Genel Müdürlüğü ve özel sektör tarafından Çoruh Nehri üzerinde kurulan Muratlı, Borçka, Deriner ve Artvin barajları havzaları Artvin Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ağaçlandırılıyor.

Orman Bölge Müdürlüğü bu dört barajın havzasına 2020 yılına kadar 35 bin 750 adet fidanı toprakla buluşturdu. Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sadece bu yıl baraj havzalarına 20 bin 150 adet fidan dikti.

Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada ”Artvin ilindeki baraj havzaları çevresinde yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile erozyon neticesi oluşan toprak taşkının önüne geçilecek, barajların ömrü uzayacak, barajlardaki suyun kalite ve miktarı artacaktır. Yapılan ağaçlandırma çalışmalarında gelir getirici türler kullanılmasına önem verilerek yöre halkının ekonomisine katkı sağlanması hedeflenirken, yaban hayatı içinde yeni barınma alanları oluşturuluyor” ifadeleri kullanıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.