Artvin Havadis

Bisikletleri ile bin 300 kilometrelik kayak pistinden aşağı indiler, o anları kayıt altına aldılar

ARTVİN ŞEHİR MERKEZİNE 17 KİLOMETRE UZAKLIKTA 2 BİN RAKIMLI MERSİVAN BÖLGESİNDE BULUNAN ATABARI KAYAK MERKEZİNDE BİSİKLET SPORCUSU AYKUT SUBAŞI VE ERSİN KAYA BİSİKLETLERİYLE BİN 300 METRELİK KAYAK PİSTİNDEN İNİŞ YAPTI.

Bisikletleri ile bin 300 kilometrelik kayak pistinden aşağı indiler, o anları kayıt altına aldılar
164 views
29 Aralık 2021 - 15:20

Artvin’in Atabarı Kayak Merkezi, kayak sezonunu açmasıyla birlikte kayak ve adrenalin tutkunlarını ağırlamaya başladı.

Artvin şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta 2 bin rakımlı Mersivan bölgesinde bulunan Atabarı Kayak Merkezinde bisiklet sporcusu Aykut Subaşı ve Ersin Kaya bisikletleriyle bin 300 metrelik kayak pistinden iniş yaptı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile ortak proje yürüten bisiklet sporcuları, yaptıkları inişleri drone ve aksiyon kamerası ile kayıt altına aldı.

Bisikletlerini kucaklarına alarak telesiyejle kayak merkezinin zirvesine çıkan adrenalin tutkunu sporcular, zirveden aşağı pedal çevirerek, karlı zemine ve soğuk havaya aldırış etmeden ortalama 70 km hızla bin 300 metrelik pistten aşağı indiler.

Ufak kazalar yaşansa da sorunsuz iniş gerçekleştiren genç sporcular Bisiklet sporuna dikkat çekmek için çalışma yürüttüklerini ifade ettiler.

Sporcu Aykut Subaşı yaptığı açıklamada “Biz şuan Artvin’de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Artvin’deki bisiklet turizminin ulusal ve uluslararası arenada ön plana çıkmasını sağlamak için çalışıyoruz. Bunun için Şavşat başta olmak üzere Artvin’in bir çok yerinde bisiklet turları organize etmeye başladık. Kayak sezonunun açılmasıyla beraber burada ki aldığımız görüntülerle hem Artvin’i hem de Artvin’de ki kayak girişimini ve bisiklet turizmini bir araya getirerek ulusal ve uluslararası alanda reklam yapmaya çalışıyoruz. Burada yaptığımız şey bisikleti araç olarak kullanarak insanların bizim videolarımızı Artvin’in videolarını daha fazla paylaşmaya teşvik etmek.

Bisikleti karda sürmek aslında oldukça zor. Toprak zeminde ne kadar tekniğimiz olsa da buzda kaymak oldukça zor fakat biz bir şekilde tecrübeli olduğumuz için yine reflekslerimizle bunu çok rahat sağlayabiliyoruz. Tecrübesi olmayan bir insana önermiyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.