Artvin Havadis

Karadeniz insanında ilginç çözümler bitmiyor

ARTVİN’İN BORÇKA İLÇESİ DEMİRCİLER KÖYÜNDE KIŞLIK YAKACAK ODUN KIRMADA YENİ BİR YÖNTEM GELİŞTİRİLDİ. DEMİRCİLER KÖYÜNDE YAŞAYAN İŞ MAKİNESİ OPERATÖRÜ METİN ZEYTİN, ORMANLARDAN ÇÜRÜK VE KURUMUŞ OLARAK İNDİRİLEN KIŞLIK YAKACAK ODUNLARI GÜNLERCE TEK TEK BALTA İLE KIRMAK YERİNE KULLANDIĞI İŞ MAKİNESİNİN KEPÇESİNİN DİŞLERİ İLE KISA SÜREDE KIRARAK YAKILACAK HALE GETİRDİ.

Karadeniz insanında ilginç çözümler bitmiyor
259 views
05 Aralık 2020 - 11:10

Yaşantılarında önlerine çıkan sorunlara karşı geliştirdikleri ilginç çözümler ile meşhur olan Karadeniz insanı yine bir ilginç yönteme imza attı.

Artvin’in Borçka ilçesi Demirciler köyünde kışlık yakacak odun kırmada yeni bir yöntem geliştirildi. Demirciler köyünde yaşayan iş makinesi operatörü Metin Zeytin, ormanlardan çürük ve kurumuş olarak indirilen kışlık yakacak odunları günlerce tek tek balta ile kırmak yerine kullandığı iş makinesinin kepçesinin dişleri ile kısa sürede kırarak yakılacak hale getirdi.

Hem zaman hem de güç harcayarak yapacağı işi kısa sürede bitirdiğini belirten Zeytin, ”Ben bunu geçen sene yapmaya başladım. Bu yıl da aynı yöntemi kullandım. Biz senelerdir boşuna uğraşıyormuşuz, yoruluyormuşuz. Makine ile koca koca tomruklar kısa sürede bitti. Kestiklerimizi daha sonra balta ile ufaklıyoruz. 3 günlük işi 30 dakikada bitirdik. Karadeniz insanında böyle akıl çok” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.