Artvin Havadis

Muratlı ve Borçka baraj göllerindeki çöpler kötü görüntü oluşturuyor

ARTVİN’İN BORÇKA İLÇESİNDE BULUNAN MURATLI VE BORÇKA BARAJ ETRAFINA KIŞ BOYU DÖKÜLEN ÇÖPLER KARLARIN ERİMESİYLE BİRLİKTE ORTAYA ÇIKTI. BARAJLARI GÖLÜNE ATILAN MASKE VE ÇÖPLER YIĞINLARI TEPKİLERE NEDEN OLDU.

Muratlı ve Borçka baraj göllerindeki çöpler kötü görüntü oluşturuyor
309 views
13 Şubat 2021 - 10:10

Artvin’in Borçka ilçesinde Çoruh nehri üzerinde elektrik enerjisi üretilmesi amaçlı yapılan Muratlı ve Borçka barajları çöplüğe göndü. Çoruh nehrinin taşıdığı çöpler baraj göllerinde birikince tepkilere neden oldu.

Başta maske ve plastik atıkların yer aldığı çöpler, Çoruh nehri sularının taşımasıyla baraj gölünde birikince yoğun bir tabaka oluşturuyor. İlçede bulunan Muratlı Barajı zaman zaman bu nedenden dolayı elektrik üretiminde aksama yaşıyor. Kötü manzaralara tanık olan vatandaşlar, çevre kirliliği oluşturan atıkların dereye, nehir sularına atılmasından tepki göstererek duydukları üzüntülerini dile getiriyor.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan da duruma tepki göstererek “Biz Borçka Belediyesi olarak gerekli özeni gösteriyoruz, ama sadece belediyenin özen göstermesiyle yeterli olan bir konu değil” dedi.

İnsanlarında bu anlamda duyarlı olması gerektiğini ifade eden Orhan, “Bölgede belirlenen çöp konteynırlarına atılan çöpler, Özel İdarenin aracılığı toplanıyor. İnsanlar çöplerini buralara atmalı. Gerekirse bizde katkı sunmaya hazırız. Çevre köylerdeki halkımızdan bu duruma hassasiyet göstermelerini istiyoruz ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.