Artvin Havadis

Tır sürücüleri Sarp Sınır Kapısı’ndaki yığılmalara kalıcı çözüm istiyor

ARTVİN’İN KEMALPAŞA İLÇESİNDE BULUNAN SARP SINIR KAPISI KULLANAN TIR SÜRÜCÜLERİ, KİLOMETRELERCE UZAYAN TIR KUYRUKLARINA KALICI ÇÖZÜM GETİRİLMESİNİ İSTİYOR.

Tır sürücüleri Sarp Sınır Kapısı’ndaki yığılmalara kalıcı çözüm istiyor
235 views
14 Kasım 2020 - 8:30

Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde bulunan Sarp Sınır Kapısı’nı kullanan tır sürücüleri, tır kuyruklarına kalıcı çözüm getirilmesini istiyor.

Artvin-Sarp Sınır Kapısında, geçiş işlemlerinin uzaması nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanından gelen tırlar, Türkiye ve Gürcistan tarafında kuyruk oluşturdu. Gürcistan’da yol güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan bu uygulama nedeniyle Türkiye tarafında tır parkları da dolunca, sürücüler çareyi karayolunun tek şeridinin park olarak kullanmakta buldu. Duruma tepki gösteren tır sürücüleri, Türk yetkililerden yardım istedi. Tır sürücülerinin taleplerini doğrultusunda, Artvin Valiliği ve Kemalpaşa Kaymakamlığınca işlemlerin hızlandırılması, tır kuyruklarının önüne geçilmesi için bir dizi önlem aldı. Alınan önlemler sonuç vermesinin ardından tır sürücüleri rahat nefes aldı.

Günlerce kuyrukta bekleme sorunun ortadan kaldırılması ile rahat bir nefes alan sürücüler,’ “İlerleyiş güzel ancak tır parkları biraz daha genişletilmesi durumunda bu sorunun tamamıyla ortadan kalkacağını düşünüyoruz” dediler.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.