Artvin Havadis

Yusufeli’nde kura heyecanı

ARTVİN’İN YUSUFELİ İLÇESİNDE YAPIMI DEVAM EDEN BARAJ İNŞAATI NEDENİYLE SULARI ALTINDA KALACAK İLÇE MERKEZİNİN TAŞINACAĞI YENİ YERLEŞİM ALANINDAKİ ÇALIŞMALARDA SONA GELİNDİ. 2 BİN 654 HAK SAHİBİYLE TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İSKAN PROJESİNDE, KONUT VE İŞ YERLERİNİN BELİRLENECEĞİ KURA ÇEKİMİ 13-14 TEMMUZ’DA YAPILACAK.

Yusufeli’nde kura heyecanı
17 views
09 Temmuz 2021 - 11:00

Artvin’in Yusufeli ilçesinde yapımı devam eden baraj inşaatı nedeniyle suları altında kalacak ilçe merkezinin taşınacağı yeni yerleşim alanındaki çalışmalarda sona gelindi. 2 bin 654 hak sahibiyle Türkiye’nin en büyük iskan projesinde, konut ve iş yerlerinin belirleneceği kura çekimi 13-14 Temmuz’da yapılacak.

Tamamlandığında temelden 275 metre yüksekliğiyle Türkiye’nin birinci, dünyanın üçüncü en yüksek kemer barajı olacak Yusufeli Barajında suları altında kalacak ilçe merkezinin taşınacağı yer yerleşim yerinde çalışmalar son hızıyla davam ediliyor. Türkiye’nin en büyük iskan projelerinden biri olan Yusufeli ilçesi yeni yerleşim yerinde ev ve iş yerlerinin belirleneceği kuralar çekilecek.

Noter huzurunda çekilecek olan kuralar 13 ve 14 Temmuz tarihlerinde yapılacak. 13 Temmuz’da köylerin kura çekimi yapılırken, 14 Temmuz’da ise ilçe merkezinin kura çekimi yapılacak. Hak sahibinin hangi bölgede kaçıncı kat hangi dairede kalacağını belirleyecek olan kura öncesi ilçe halkı oldukça heyecanlı. Kim kuranın noter huzurunda adil bir ortamda olmasından dolayı içerinin rahat olduğunu ifade ederken kimi de “Önemli olan komşuluk” dedi.

“Yeni ev ve iş yerlerimize taşınacağımız için mutluyuz heyecanlıyız”

İlçede 26 yıllık esnaflık yapan Hafız Şahin, yaptığı açıklamada “Yusufeli yeni yerleşim yerine taşınacak. Biz mutluyuz heyecanlıyız. Yeni evlerimize yeni işleklerimize kavuşacağız. Kura çekiminin noter huzurunda adil olacağına kanaat getiriyorum” derken, ilçe sakinlerinden Mevlut Dağcı ise “İlçemiz yapılan baraj nedeniyle sular altına kalacak. Yeni yerleşim yerinden bana bir ev ve iş yeri çıktı. Gönül ister ki herkese güzel yerler çıksın. Ama önemli güzel komşuluklarla konaklayalım, ömrümüzü orada geçirelim. Noter huzurunda yapılacağı için art niyet düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.