Artvin Havadis

Borçka Belediyesinin Nobel paylaşımı gündem oldu

ARTVİN-BORÇKA BELEDİYESİ, NOBEL EDEBİYAT ÖDÜLÜ PAYLAŞIMINDA ABDULRAZAK GURNAH YERİNE MORGAN FREEMAN FOTOĞRAFIYLA , TWİTTER HESABINDAN PAYLAŞIM YAPTI. ÖZÜR PAYLAŞIMINDA İSE TARIK MENGÜÇ’LÜ FOTOĞRAFI KULLANINCA GÜNDEM OLDU. BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ORHAN İSE, MİZAH EN GÜÇLÜ İLETİŞİM YÖNTEMİDİR DEDİ.

Borçka Belediyesinin Nobel paylaşımı gündem oldu
176 views
08 Ekim 2021 - 18:50

Artvin-Borçka Belediyesi, Nobel Edebiyat Ödülü paylaşımında Abdulrazak Gurnah yerine Morgan Freeman fotoğrafıyla, Twitter hesabından paylaşım yaptı. Belediye özür paylaşımında ise Tarık Mengüç’ün fotoğrafını kullanınca gündem oldu. Belediye Başkanı Ercan Orhan ise, “Mizah en güçlü iletişim yöntemidir” dedi.

Artvin Borçka Belediyesi, Twitter’dan 2021 Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan Abdulrazak Gurnah’ı tebrik etmek isterken yanlışlıkla Morgan Freeman’ın fotoğrafını yayınladı. Paylaşımın kısa sürede gündem olmasının ardından yeni bir paylaşım daha yapan belediye, bu sefer de şarkıcı Tarık Mengüç’ün fotoğrafını kullandı.

Paylaşımda, “2021 Nobel Edebiyat Ödülü’nü Zanzibar kökenli romancı Abdulrazak Gurnah kazandı. Kendisini kutluyor, yeni romanlarını sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadesi yer aldı.

Belediyenin bir sonraki paylaşımında da şarkıcı Tarık Mengüç’ün fotoğrafı paylaşılarak, “Gogel araştırmasında harf hatası yüzünden yanlış foto yüklemişiz. 2021 Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan romancı Abdulrazak Gurnah’ı kutluyoruz” denildi.

Borçka belediye Başkanı Ercan Orhan yaptığı açıklamada, “Açıkçası esprimizin bu kadar beğenileceğini, sosyal medya diliyle söylersek yürüyeceğini beklemiyorduk. Z kuşağından bir kere daha umutlandık. Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan romancı Abdulrazak Gurnah’ı değerli aktör Morgan Freeman’ın fotosuyla verirken niyetimiz ‘bu adam aktör, gerçek Gurnah kimdir?’ diye meraklandırmak ve belki de bir kitabının okunmaya başlamasına vesile olurken aynı zamanda güzel ilçemizin de adını duyurmaktı. Başardık sanırım. Esprinin devamında ise artık abartının dozunu daha da arttırıp değerli müzik insanı Tarık Mengüç’ün fotosuyla vererek ilkini kasıtlı yaptığımızın altını çizmek istedik. Google’ı gogel yazarak ilk kelimeden zaten belli etmiştik. Her iki espriye gelen yorumlara bakılınca ilkinde gerçekten bilmediğimizi sananlar ikincisinde olayın mantığını çok çabuk çözdüler” ifadelerini kullandı.

Borçka Belediyesi geçmişte ise sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Prenses Diana ve eşi Prens Charles’in fotoğrafları paylaşılarak balayı tatillerini ilçelerinde geçirdiklerine yer vermişti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.