Artvin Havadis

Sular altında kalacak ilçede trafik sorununa Karadeniz usulü çözüm

ARTVİN’İN YUSUFELİ İLÇESİNDE BARAJ İNŞAATI NEDENİYLE ARTAN NÜFUSA BAĞLI TRAFİK SORUNU YAŞANINCA TRAFİK KOMİSYONU İLGİNÇ BİR ÇÖZÜM BULDU. TRAFİĞİ RAHATLATMAK VE AYNI ZAMANDA ESNAF MAĞDUR ETMEMEK ADINA CADDE ÜZERİNDE PARK UYGULAMASINI AYA BÖLÜNDÜ. BİR AY CADDENİN BİR TARAFI DİĞER AY DİĞER TARAFINDA PARK YASAĞI GETİRİLDİ.

Sular altında kalacak ilçede trafik sorununa Karadeniz usulü çözüm
162 views
08 Kasım 2021 - 9:30

Artvin’in Yusufeli ilçesinde baraj inşaatı nedeniyle artan nüfusa bağlı trafik sorunu yaşanınca İlçe Trafik Komisyonu ilginç bir çözüm buldu. Trafiği rahatlatmak ve aynı zamanda esnaf mağdur etmemek adına cadde üzerinde park uygulaması aya bölündü. Bir ay caddenin bir tarafı diğer ay diğer tarafında park yasağı getirildi.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde yapımı devam eden ve tamamlandığında Türkiye’nin en büyük barajı olacak olan Yusufeli Barajında çalışmalar sürüyor. Kentte baraj inşaatı kapsamında yeni yerleşim yeri, yol, viyadük ve tünellerde çalışan 7 bin işçi bulunurken, aynı zamanda ilçenin trafik yoğunluğu dışarıdan gelen işçi göçü nedeniyle artmaya başladı. İş makineleri de şehir içinde bulunan yolları kullanınca, trafik sık sık durma noktasına geldi. İlçe Trafik Komisyonu şehrin trafiğini rahatlatmak adına ilginç bir çözüm buldu.

Esnaf yoğunluğunun fazla olan Halitpaşa caddesi üzerinde bulunan esnafı da mağdur etmemek ve aynı zamanda trafiği rahatlatmak için cadde üzerinde park yasağını aya böldü. Caddenin bir tarafında bir ay boyunca park yasağı uygulamasına gidilirken, diğer ay ise caddenin karşısında park yasağı uygulaması hayata geçirildi. Park yasaktır levhaları ve dubaları her ay, caddenin bir tarafından diğer tarafına taşınırken, uygulamadan esnaf oldukça memnun kaldı.

Bu uygulama esnafı rahatlatmış durumda

Konuyla ilgili açıklama yapan İlçe Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Bülent Özdemiroğlu, “Yusufeli’nde baraj inşaatı nedeniyle 7 bin yabancı işçi çalışıyor. Bununla birlikte trafik yoğunluğu da beraberinde geldi. Halitpaşa caddesi trafiğin ve aynı zamanda ticaretin en yoğun oldu cadde. Trafiği rahatlamak amacıyla Trafik komisyonu kararıyla bir ay bir tarafta bir ay diğer tarafta park yapılması, esnafları rahatlatmış durumda. Bir nebzede olsa trafik rahatlamış oldu. Bu uygulamayı yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.